Jakie ewentualnie wspomagacze są mi potrzebne na regenerację mięśni?

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć czy kompleks witamin jest mi potrzebny, jeśli jestem sportowcem i trenuje praktycznie codziennie. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakie ewentualnie wspomagacze są mi potrzebne na regeneracje i dobre funkcjonowanie organizmu. Dodatkowo dodam, że mam ułożoną dietę pod dyscypline, którą uprawiam aczkolwiek spotykam się z opiniami, że sama dieta nie jest w stanie zaspokoic zapotrzebowania na witaminy i mineraly przy takim wysiłku?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Trudno odpowiedzieć mi na to pytanie, ponieważ podał Pan za mało szczegółów - m.in. jaką dyscyplinę sportu Pan trenuje i jaka jest kaloryczność diety. Z reguły, jeśli dieta jest odpowiednio zbilansowana pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie, niezbędne mikro i makroskładniki. Przy odpowiednio ułożonej diecie (jeśli nie uprawia Pan sportu zawodowo) nie są Panu również potrzebne żadne "wspomagacze na regenerację mięśni". Proszę pamiętać o spożywaniu przekąski białkowo - węglowodanowej tuż po odbyciu treningu (do 30 minut), może to być np. jogurt naturalny z owocami.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-redukcyjna-sposobem-na-wyrzezbione-cialo.html?c=9

Dzień Dobry,

w przypadku uprawiania sportu wyczynowo faktycznie zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest zdecydowanie większe, jednak nie oznacza to, że konieczna jest dodatkowa suplementacja witaminowo-mineralna.
Jeśli dieta jest dopasowana pod dyscyplinę to nie obawiałbym się większych niedoborów.
Jeśli chodzi o regenerację to jeśli jest to wyczynowe uprawianie sportu warto byłoby dodać odpowiednie odżywki - to warto skonsultować z dietetykiem sportowym.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl