Czy mogę zacząć trenować biegi interwałowe przy leczeniu nadciśnienia tętniczego?

Dzień dobry, mam pytanie związane ze sportem. Mam 42 lata, ćwiczę regularnie. Przyjmuję Polpril 5mg. Serce jest przebadane i jest ok. Pytanie - czy mogę zacząć trenować biegi interwałowe? Krótkie treningi trwające ok.40 minut (z rozgrzewką i rozciąganiem)? Chodzi mi o to czy wysiłek anaerobowy (beztlenowy) mi nie zaszkodzi? Będę wdzięczna za odpowiedź,

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej wskazany wysiłek tlenowy proszę kierować się zaleceniami kardiologa prowadzącego