Czy mogę zarazić innych tym wirusem?

Mam przewlekle wzw B. Od 2 roku życia. Rok temu zaczęłam się badać bardziej szczegółowo, wyniki były dobre , enzymy wątrobowe idealne, wiremia 2000. W tym roku wynik to 6.78 x 10 ^ 2 iu/ ml " istotny spadek, później 2000, korzystny, obraz może odpowiadać stanowi nosicielstwa HbsAg. Nie ma cech choroby. " Lekarz zakaźnik twierdzi, ze może nawet dość do samowyleczenia. Czy to w ogóle możliwe? Czy w przypadku takiej wiremii jestem zaraźliwa dla otoczenia drogą płciową? Dodam, że nigdy nie doszło do zakażenia nawet osób niezaszczepionych w otoczeniu.

Wiremia HBV jest raz niższa raz wyższa, jak sinusoida. Co do samowyleczenia jest taka możliwość, ale bardzo niewielka. Tak, może Pani zarazić partnera seksualnego. Partner powinie się zbadać i następnie zaszczepić. W razie pytań zapraszam na priv, email lub zapraszam na wizytę.