Czy mogę zastosować tę farbę do włosów?

Farbowanie włosów. Witam, wczoraj kupiłam farbę do włosów i zdecydowałam się na test ostrzegawczy. Od testu teraz minęło 26h i nie pojawiły mi się żadne objawy na uczulenie, które niby powinny. Oprócz tego trochę „straciłam czucie” na twarzy po stronie, na której był robiony test. Również od razu po farbowaniu bolała mnie głowa, ale to pewnie przez zapach. Więc… Czy mogę je pofarbować czy lepiej nie ryzykować, skoro nie pojawiło mi się żadne zaczerwienienie, swędzenie ani krostki?

Lek. Bianka Małczuk

Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje najprawdopodobniej nie mają związku z zastosowaniem farby do włosów. Jeżeli nie pojawiły się na skórze żadne zmiany, ponadto nie wystąpiły takie niebezpieczne reakcje, jak np. duszność, obrzęk, to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy uznać, że nie jest Pani uczulona na użyty produkt.