Czy mogę zażyć tabletki w 10 dniu cyklu?

Witam serdecznie. Po konsultacji z lekarzem ginekologiem oraz dermatologiem zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne, na razie na trzy kolejne cykle. Mają one załagodzić zmiany skórne. Chciałabym jak najszybciej zaczać terapię, nie czekając na kolejną miesiączkę. Czy w 10 dniu cyklu mogę przyjąć pierwszą tabletkę? Czy w tym przypadku biorę tabletki do końca opakowania i robię tradycyjnie 7-dniową przerwę, czy powinnam pójść innym schematem? Czy w tym przypadku działanie antykoncepcyjne w ogóle będzie zachowane? Dodam, że zależy mi na nim w zdecydowanie mniejszym stopniu. Pozdrawiam serdecznie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Taki schemat stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie jest nigdzie zarejestrowany. Jeśli ma Pani potrzebę takiego postępowania, proszę skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym.