Czy mogłam się zarazić w 2013 roku, a mimo to cytologia wyszła poprawnie?

Witam. Mam 26 lat. W 2014 r. miałam robioną cytologię i miałam wynik II. Później zaszłam w ciążę. W 2015 r. urodziłam. W sierpniu tego roku miałam robioną cytologię i wyszła mi III gr. LSIL, zrobiłam test HPV i wyszło, że mam HPV 18. Miałam pobierane wycinki i wynik wyszedł, że wszystko jest ok, badanie histopatologiczne nic nie wykryło. Co to oznacza? Czy mogłam się zarazić w 2013 roku, a mimo to cytologia była ok? Czy są szanse, że HPV 18 się cofnie? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest taka możliwość . Konieczna odpowiednia kontrola i częstsze badania.