Czy mogłam zajść w ciążę, jeśli kochałam się w dni niepłodne?

Kochałam się z chłopakiem dnia 18 stycznia, a 19 dostałam miesiączkę i taką jak zawsze, i mam regularne miesiączki... Zrobiłam już 2 testy i są negatywne, ale mam durną podświadomość, czy może to być ciąża? Czy można sobie to wmówić? Czy rzeczywiście może tak być?
Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Uważa się, że test ciążowy powinien dać wiarygodny wynik, gdy jest wykonywany po min. 14 dniach od stosunku. Jeśli testy były wykonane w takim czasie, a miesiączka była typowa, to można z bardzo dużym prawdopodobieństwem wykluczyć możliwość ciąży.
Lęk przed niechcianą ciążą może spowodować nadmierną podejrzliwość i przeświadczenie o pozornych objawach ciąży.
Proponuję uwzględnić dwa obiektywne dowody o braku ciąży i zaprzestać myślenia o ewentualnej ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl