Czy mógłbym wrócić do treningów?

Dzień dobry, Miesiąc temu, gdy ćwiczyłem miałem kontuzję barku to znaczy barku tak jakby mi się zablokował lekko wyskoczył i wskoczył na swoje miejsce, a na przedramieniu poczułem mrowienie. Lekarz na sorze po zobaczeniu zdjęcia RTG uznał to za S40 i kazał mi nie ćwiczyć przez 3 tyg. Minął już miesiąc, a więc teoretycznie mógłbym już wrócić do treningów, ale na każdej stronie w internecie napisane jest by w takiej sytuaji nie ćwiczyć 3-4 miesięcy. Według szanownych lekarzy mogłyby już wrócić do treningów siłowych czy lepiej poczekać? I czy wykonywać jakieś dodatkowe badania wykonać oprócz RTG?

opisane objawy sugerują podwichnięcie barku, ćwiczenia siłowe tak ale spokojnie kontrolowane bez szarpania