Czy mogło dojść do zakażenia czy po prostu jest za szybko na stosunek?

Witam miałam wykonane łyżeczkowanie ponieważ miałam nielegalną miesiączkę. Zabieg został wykonany 11kwietnia po zabiegu po kilku godzinach wypisano mnie do domu bardzo dobrze się czułam nie odczuwałam żadnych boli miałam plamienie przez kilka dni gdy ustąpiły zaczęłam uprawiać seks z moim partnerem po czym wystąpiły plamienia czy coś w takim razie się stało czy mogło dojść do zakażenia czy po prostu jest za szybko na stosunek? Dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy plamienia mogą występować jeszcze przez kilka dni. W tym czasie powinna Pani powstrzymać się od stosunków z partnerem.