Czy mogło dojść do zapłodnienia, jeśli po wytrysku nie umyłem penisa i odbyłem krótki stosunek?

Witam! Pieściliśmy się z partnerką, miałem wytrysk, nasienie do tej pory nie miało kontaktu z jej narządami. Po wszystkim nie wytarłem dokładnie penisa, założyłem majtki. Po ok 1,5 godz. wszedłem w nią na chwilę, jakieś 15 sekund, potem dopiero założyłem prezerwatywę. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zajdzie w ciążę? Jest 10 dni przed miesiączką.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Nie jestem w stanie odpowiedzieć procentowo jakie jest ryzyko zajścia w ciążę.

Nasienie poza organizmem w sprzyjających warunkach może przeżyć do 72 h.

Istnieje minimalne ryzyko, że mogło dojść do ciąży.
Mogło zdarzyć się, iż plemniki znajdowały się na penisie i zostały wprowadzone do pochwy.
Myślę, że w takiej sytuacji najlepiej jest wykonać dla pewności test ciążowy.

Pozdrawiam!