Czy mogło dojść do zapłodnienia u 20-latki?

Witam, mam 20 lat spoznia mi się okres juz ponad 7 dni, moj cykl zazwyczaj trwa 28 dni a teraz troche się przedłużyło i martwię się o to ze mogłam zajsc w ciaze, jednak zastanawiam się czy to mozliwe... Z chłopakiem nie uprawialiśmy seku z penetracja. Robiliśmy sobie nawzajem dobrze rękami w dni nieplodne i płodne. Zazwyczaj robiliśmy sobie dobrze w tym samym czasie, ale on dochodził szybciej więc wycierał swojego penisa chusteczką i dalej wkładał mi palce. Zastanawiam się jednak czy jego rece były na pewno suche ponieważ wszystko działo się szybko i nas ponosiło. Moje pytanie więc brzmi czy nawet jeśli na rece byłyby jakieś plemniki to czy byłyby one w stanie zapłodnić?-z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość przeniesienia plemników z rąk do dróg rodnych kobiety. Ryzyko zapłodnienia w takim przypadku nie jest duże, ale nie można go całkowicie wykluczyć, zwłaszcza, jeśli do zbliżeń dochodziło w dni płodne.

W tym momencie najlepiej byłoby wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Na tym etapie powinien on być już wiarygodny, więc jego wynik pozwoli Pani wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-szanse-na-zajscie-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przeniesienie-preejakulatu-na-rekach-grozi-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-zaplodnienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.