Czy mój organizm wytworzył odporność?

Witam. W poprzednim tygodniu byłam przeziębiona, na szczęście infekcja szybko minęła. Na święta chciałam przyjechać do mojego chłopaka, niestety od dwóch dni również jest przeziębiony, nie mieliśmy ze sobą ostatnio żadnego kontaktu. Zakładając, że objawy zaczną ustępować, czy mogę się od niego zarazić, czy mój organizm po przeziębieniu wytworzył swego rodzaju odporność? Dziękuję za pomoc.

Najprawdopodobniej obydwa przeziębienia mają inne źródła. Nabyła Pani pewną odporność na bakterie lub wirusy, które wywołały określone przeziębienie (to, które Pani przeszła), jednak bakterie lub wirusy, które są odpowiedzialne za chorobę chłopaka, mogą być inne, a tym samym nie można mówić o odporności na nie. Mówiąc jeszcze inaczej- ryzyko jest.

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani, by kontakt osobisty zamienić na online i skomunikować się z Pani Chłopakiem, poprzez via Skype, lub podobnie...

Z przesłaniem dla Pani radości i miłości w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com