Czy mój wskaźnik BMI jest prawidłowy? Czy mam anoreksję?

Mam 13 lat, ważę 38 kg i mam 151 cm, czy mam prawidłowy wskaźnik BMI i czy grozi mi anoreksja. Czy wiadomo kiedy dostanę miesiączkę?

Witam serdecznie,

Twoja waga jest dość proporcjonalna do wzrostu i wieku. Ważysz i mierzysz mniej niż większość Twoich rówieśniczek. Może to zależeć od Twoich genów, jednak jeśli odchudzasz się, to może to zwolnić tempo wzrostu i np. opóźnić dojrzewanie.

O dacie pierwszej miesiączki decyduje wiele czynników. U większości dziewcząt pojawia się w wieku 12-13 lat.

Serdecznie pozdrawiam