Czy moja dieta pomoże mi przytyć?

Dzień dobry Waże obecnie 44 kilo mam 163 cm wzrostu i mam 18 lat.Mój problem to kompletny brak miesiączki od 6 miesięcy.Czyli odkąd zaczełam sie odchudzać.Odkąd miesiączkuje okres jest nieregularny lub w danym miesiącu wogóle go nie ma.Byłam u ginekologa przepisal mi luteine ale nic nie pomogło więc biore teraz Cyclo-progenove.Robilam równiez badania na tarczyce ,morfologie krwi .Wszystko jest dobrze jedynie poziom estrogenu jest niski ok 17 . Lekarz kazał mi tez przytyc tylko nie wiem czy mój jadłospis jest prawidłowy i moje pytanie a raczej pytania na których bardzo mi zależy to 1.Czy od cyclo-progynova sie tyje?.Wziełam 4 tabletki i na wadze juz kilo więcej czy to możliwe? 2.Czy w kazdym miesiącu aby miec okres będe musiala brac ten lek czy poprostu jedno opakowanie mi wystarczy? 3.Czy mój jadłospis na przytycie jest prawidłowy bo przyznam szczerze ze ze wyliczam sobie zapotrzebowanie na kalorie ale zawsze jest to na oko Śniadanie (grahamka z pomidorem licze ze 7 małych pomidorków koktajlowych ma 50 kalorii a bułka 180 ) obiad duza porcja spaghetti z sosem słodko-kwaśnym(1000kalorii)jogurt pitny pisalo na opakowaniu ze 190 ,serek truskawkowy fruvita130 kalorii na kolacje 4 szklanki płatków kukurydzianych i 1,5 szklanki mleka sojowego(licze ze szklanka płatków ma 115 kal a szklanka mleka sojowego 90) 2 małe jabłka papierówki.Dodam ze codziennie spaceruje i wykonuje podstawowe czynnosci domowe .Czy moje wyliczone kalorie są pokrywają sie z rzeczywistą iloscią kalorii i czy to dobra dieta na przytycie 4.Skąd mam wiedziec czy dobrze jem ,jak to mozna sprawdzac? Bardzo proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania bo od dłuzszego czasu borykam sie z nimi.

Dzień dobry

Po pierwsze lekarz miał rację i powinna Pani przytyć. Ewidentnie ma Pai niedowagę a zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna i zaburza gospodarkę hormonalną. Zaważam też u Pani zaburzenia odżywania. Odpowiadając na Pani pytania to prawie wszystkie leki mogą wywołać wzrost wagi,który jest związany z gromadzeniem wody w organizmie. Powinna Pani konkretnie wziąć się za leczenie i przywrócenie okresu i to lekarz prowadzący ma zdecydować jak długo będzie Pani brała leki. Jeżeli luteina nie zadziałała to jest już dość zakorzeniony problem. Jadłospis, który Pani opisuje jest niskokaloryczny.

Proponuje zając się sprawą kompleksowo, czyli dobrać odpowiednią dietę i odbyć porządną wizytę u ginekologa, ale trzeba wiedzieć że żadne leki nie pomogą jak sama Pani nie zadba o siebie. Jako dietetyk mogę pomóc w doborze diety.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668