Czy moja ochrona antykoncepcyjna jest zachowana?

Od pół roku przyjmuje tabletki Vibin mini regularnie, ponad tydzień temu brałam saszetki Theraflu (po jednej dziennie przez 3 dni na przeziębienie), przyjmuje także przepisany przez ginekologa Flucofast. Nie używałam ostatnio dodatkowego zabezpieczenia. Czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety trudno to ocenić – nie zaleca się stosowania złożonych preparatów typu Theraflu przy jednoczesnym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Również Flucofast może wchodzić w interakcję z tabletkami Vibin mini, o czym wspomina nasz ekspert w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-z-flucofast-i-metronidazol-polpharm.

Dlatego też, warto by przez kolejne 7 dni zastosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.