Czy moje dolegliwości mogą być powikłaniem po grypie żołądkowej?

Około trzy tygodnie temu przechodziłam grypę żołądkową. Myślę, że moje objawy związane były właśnie z tą chorobą, bo wcześniej miałam duży kontakt z kilkoma osobami, które też na nią chorowały. Przez jeden dzień lekko bolał mnie brzuch i wymiotowałam. Potem nie było już wymiotów, ale długo dochodziłam do siebie. Przez pierwszy tydzień nie miałam regularnych wypróżnień, rzadko oddawałam stolec i zawsze w małych ilościach. Jeszcze w drugim tygodniu po chorobie nie miałam apetytu i miałam od czasu do czasu mdłości (z tym że podejrzewałam, że mogą one być wynikiem stresu, bo często wcześniej mi się to zdarzało). Teraz mija trzeci tydzień, a ja wciąż odczuwam pewne dolegliwości. Ciągle mi się odbija, mam wrażenie, że czasem nie odbija mi się do końca, ale tak jakby treść żołądkowa podchodzi do przełyku. Kilka razy od czasu tej grypy miałam też zgagę. Wczoraj tak mocno i gwałtownie odbiło mi się treścią żołądkową, że musiałam ją połknąć i przy tym się zachłysnęłam. Czy mogą to być jakieś powikłania po grypie żołądkowej? Czy mogła ona spowodować refluks?

Lek. Michał Lenard

Ma Pani objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który przepisze Pani odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!