Czy moje objawy naprawdę spowodowała nerwica żołądka?

Witam,   Jestem kobietą, wiek 28 lat. Wszystko zaczęło się 4 lata temu, kiedy znalazłam pracę, w której musiałam być na nogach prawie całą dobę i było ciężko. Zaczęłam brać amfetaminę - przez całe 2 miesiące, dzień w dzień brałam, mało spalam, jadłam dużo, też paliłam. Potem zaczęły się moje problemy z gazami, są cały czas bez przerwy, raz coś mi pościło i koniec, miałam gastroskopię - stwierdzili przepuklinę roztworu przełykowego, miałam kolonoskopię, stan zapalny jelita i podobno zespół jelita nadwrażliwego - nie mogę jeść rzeczy wzdymających, bo gorzej się czuję, ale też zwykłych rzeczy jak płatki czy zwykłą bułkę - wzięłam chyba wszystkie tabletki na wzdęcia, gazy, na florę bakteryjna i nawet zioła. Nigdzie praktycznie nie wychodzę, bo w takim stanie się nie da. Ostatnio mój lekarz stwierdził u mnie nerwicę żołądka podobno i stąd te moje objawy. Jest do wyleczenia, ale ciężko - czy w końcu to przejdzie?

Witam!

Jeśli Pani lekarz podejrzewa nerwicę żołądka, to warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Nerwicę można pokonać, jednak szybkość powrotu do równowagi jest kwestią indywidualną. Warto skorzystać z psychoterapii, żeby mogła Pani rozwiązywać problemy, które leżą u podłoża zaburzenia. Nerwcia to problem, który powstaje w psychice. Dlatego terapia w połączeniu z farmakoterapią, którą może zalecić lekarz daje dobre i trwałe efekty w leczeniu nerwic.

Pozdrawiam