Czy moje objawy wskazywać mogą na schizofrenię?

witam mam nastepujace o objawy bycie obserwowanym wybuchy śmiechu bez przyczyny wrazliwosc na dzwieki i światlo bezsennosc zaniki pamieci zapominam wylaczyc gaz zamknac drzwi lek przed wychodzeniem z domu widzenie osob ktorych nie ma dziwne głosy ktore mowia mi co mam robic albo mnie krytukuja agresja spiewanie piesni religijnych wrazenie ze jestem kims innym dziwne zachowania i pozycje w łożku wrazenie ze wrzyscy sa przeciwko mnie pukanie do drzwi a tam nikogo nie ma czy to schizofrenia

Podobne objawy mogą rzeczywiście wskazywać na zaburzenia z kręgu schizofrenii; mogą jednakże być także objawem innych zaburzeń (np neurologicznych). Na pewno są niepokojące i należy koniecznie zgłosić się niezwłocznie do lekarza psychiatry (nie trzeba skierowania). Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub NZOZach posiadających kontrakt z NFZ. Zachęcam do jak najszybszego podjęcia diagnostyki i leczenia.