Czy moje piersi mogą jeszcze się zmienić?

Mam bardzo mały biust. Nie jestem wcale bardzo szczupła, tłuszczyk mam wszędzie tylko nie w piersiach. Ważę okolo 63 kilo i mam 167cm wzrostu. Potrafię się przyglądać koleżankom i boli mnie to ze nawet koleżanki ważące mniej niż 50kg mają większe piersi ode mnie. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć jaki mam rozmiar bo od zawsze nosiłam staniki push-up w których jest i tak pełno wolnego miejsca. Nie znoszę siebie, mam 18 lat i nie potrafię polubić siebie przez to w żadnym stopniu, wręcz aż siebie nienawidzę, byłam u ginekologa bo moja miesiączka niebyła zbyt regularna, pomimo ze zaczęłam miesiączkować w wieku 12 lat, powiedziałam pani na temat kompleksów moich piersi że tam nic nie ma, zmartwiona zaglądnęła chodź powiedziała że wyglądają na zdrowe, dodała żebym wstrzymała się jeśli planowała bym zdecydować się na ich powiększenie.
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

najważniejsze jest, aby pamiętać, że każde ciało jest unikalne i piękne na swój sposób, niezależnie od rozmiaru biustu czy wagi. Warto zrozumieć, że standardy piękna są różne dla każdej osoby i nie powinny definiować Pani wartości jako jednostki.

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, jak o sobie myślimy. Zamiast skupiać się na negatywnych aspektach swojego wyglądu, warto skoncentrować się na pozytywnych aspektach swojej osobowości i życiowych osiągnięciach. Wygląd zewnętrzny nie jest jedynym czynnikiem, który definiuje daną osobę.

Powinna się Pani skoncentrować na zdrowym stylu życia, dbaniu o siebie i rozwijaniu swoich zainteresowań. Przyjmowanie siebie taką, jaką się jest, jest kluczowe dla budowania pewności siebie i swojego pozytywnego obrazu. Jeśli ma Pani trudności z zaakceptowaniem swojego ciała, warto rozważyć terapię, która może pomóc w pracy nad pozytywnym samopoczuciem i samoakceptacją.

W ostateczności, wygląd piersi zawsze można zmienić poprzez operacje plastyczne, ale powinna Pani zacząć od próby samoakceptacji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/male-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.