Czy moje samopoczucie może wynikać z depresji?

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się zapewne z depresją, nie byłem z tym u lekarza, bo rodzinny stwierdził, że jestem osłabiony i jakoś to zbagatelizowałem, ale od niedawna zmagam się dodatkowo z różnymi innymi objawami czegoś czego sam nie rozumiem. Mianowicie ciągle zmęczenie, brak jakichkolwiek uczuć, obojętność a dosyć często wkurzenie sam nie wiem na co. Nie mogę spać, a jak zasnę to nie mogę wstać. Mam małego syna i czasem po prostu nie potrafię się z nim bawić, z żoną nie potrafię wspolzyc, przytulić, okazać miłości. Dosyć często czuje się jakby nierealnie, widzę wszystko w jaskrawych kolorach. Dodatkowo miewn szczękościsk, czasem nawet nie wiem że naciskam zęby. Dostałem dodatkowo bóle biodra i skurcze w lydkach, ortopeda nic nie zdiagnozowal. Dodam iż jestem w Niemczech i nie znam aż na tyle języka żeby udać się ot tak do psychologa i chciałem najpierw zasięgnąć pomocy tutaj. Dosyć często zaczynam znowu myśleć o łatwiejsze drodze jak to się potocznie mówi, czyli o samobójstwie, bo już nie mam siły. Mam ciągłą pustkę w głowie, nie potrafię się już skoncentrować. Myślę o czymś, ale nie wiem do końca o czym. Nie wydaje mi się żeby to było na tle drobnych problemów finansowych. Dosyć często myślę sobie, że chciałbym żyć jak " normalni " ludzie. Czasem przed zaśnięciem, które dosyć długo trwa zaczynam widzieć jakieś jaskrawe obrazy, których tak jakbym nie widział.

Witam Pana,
Pana objawy wskazują na zaburzenia depresyjno-nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczął Pan leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia, z którymi Pan się
zmaga, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do spotkań terapeutycznych, podczas
których odzyska Pan równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pan
umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi
sytuacjami, a także odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl