Na co wskazuje moje złe samopoczucie?

Dzieńdobry bardzo chciałbym się dowiedzieć co mi jest, napewno mnie to chociaż trochę uspokoii, z góry dziękuję. A więc od dziecka jestem strasznym panikarzem, szczególnie bałem się chorób i, że może mi się czoś złego stać. Gdy sobie coś w głowie ubzdurałem to wpadałem w panikę ale po chwili się uspokajałem.W szkole też nie było zbyt dobrze, koledzy mi czasami dokuczali a ja strasznie to przezywałem.Potem to wszystko mineło i było dobrze przez jakiś czas, potem bliska mi osoba zachorowała bardzo się martwiłem i zadręczałem, no i oczywiście sam zaczołem sobie u siebie szukać tej choroby(w sensie że myślałem ze mam to samo), nie mogłem spać, nonstop byłem w nerwach.Po 1,5 miesiąca wszystko mineło i poszedłem do szkoły wtedy już o tym nie myślałem i byłem spokojny.W pierwszym tygodniu szkoły poczułem się bardzo dziwnie, zacząłem postrzegać świat jakoś innaczej, wszystko było nierealne i dziwne, bardzo sie przestraszyłem bo myślałem że wariuję.Ten stan utrzymywał się u mnie przez cały czas tylko, że w słabym nasileniu.Podczas WF-ów gdzie stałem w miejścu np: na siatkówcę to strasznie sie nasilało czułem sie wtedy okropnie jakbym wyszedł z siebie i stanoł obok, dosłownie jak w filmie.Minoł rok i ja myślałem ze to przejdzie ale nic z tego, ostatnimi czsy jeszcze się to pogłebiło oraz doszły paniki oraz natrętne myśli, które są okropne.Natretne myśli utrzymują sie czały czas są niedowytrzymania np: ze zrobie coś złego, ze zrobie komuś coś złego, a tak naprawde nigdy bym cegoś takiego nie zrobił, niewiem skąd się biorą są te myśli.Teraz zyję w ciągłym stresie że w każdej chwili coś może we mnie pęknąć i zwariuję. Co to innych objawów to mam duszności, kłucie w klatce piersiowej, pogorszył mi się wzrok, mam szumy w uszach, jest mi niedobrze i boli mnie głowa. Prose o odpowiedz chcę wiedzieć co mi jest i co mam z tym robić.

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje w tym lęk o własne zdrowie i życie
wskazują na zaburzenia lękowe, nerwicowe.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, również takich jak kołatanie serca, ból głowy,
zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, bezsenność,
uczucie duszności, obniżenie nastroju i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór - jest to derealizacja.
Derealizacja zwykle występuje z depersonalizacją.
Zaburzenia lękowe i zespół derealizacji i depersonalizacji to zaburzenia,
których nie można leczyć za pomocą internetowych porad.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Nieleczone zaburzenia nerwicowe cały czas postępują
i prowadzą do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został właściwie
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl