Czy moje samopoczucie może wynikać ze skoków ciśnienia?

Witam.Mam 39 lat ciagle chodze zmeczona boli mnie głowa spina napina i tak codziennie .Chodze nerwowa i czesto chce mi sie plakac.Mam slabe paznokcie łamią sie rozdwajaja.Mialam robione badanie TSH moj wynik to 1,429 ulU/ml wartosc ref.0.350-4.940. Od 3 miesiecy mam zdiagnozowane nadcisnienie i co chwile zmieniane leki bo nie działają teraz biore rano propranolol40 i wieczorem propranolol 40 plus primacor 20mg i jak wstane rano to rozkurczowe 98 a tetno 100 .Cisnienie w dzien mi skacze raz 120 77 85 a raz 100 80 70 czy od tych skokow cisnienia i zmian ciagle tabletek chodzę taka otepiala z bólem gliwy placzliwowscia??

Podaje Pani liczne objawy, Niskie wartości ciśnienia, prawidłowe TSH... Warto monitorować ciśnienie i puls i omówić leki z Lekarzem. .Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna.
Istotną role odgrywa nastrój, sytuacja życiowa, stresy, problemy codzienne. Często nerwica objawia się „somatycznie" : bóle głowy, bóle brzucha, szybkie bicia serca czy zawroty głowy, apatia, zaburzenia pamięci i koncentracji, bezsenność . Anemia, niedoczynność tarczycy, inne zaburzenia endokrynologiczne , niedobory witamin z grupy B i D, także mogą dawać nietypowe objawy fizyczne i psychiczne, o czym warto pamiętać. Często główne objawy to: osłabienie, apatia, zaparcia, zmęczenie, senność; wypadanie włosów, sucha skóra, słabe paznokcie, zaburzenia pamięci; zmęczenie, drażliwość; bóle kostno-stawowe, mięśniowe ....
Pozdrawiam i zapraszam