Czy moje schorzenie jest podstawą do zabraniami prawa jazdy?

Dzień dobry. Mam pytanie do lekarza psychiatry. Mam 52 lata, w wieku 21 lat topiłem się. Z diagnozowano wtedy u mnie organiczne zaburzenia afektywne w wyniku niedotlenienia. Po wypadku i wyjściu ze szpitala przeszedłem badania lekarskie dla kierowców i zdałem pozytywnie egzamin. Prawo jazdy posiadałem wiele lat, nie spowodowałem nigdy wypadku czy też zagrożenia w ruchu drogowym. W związku z moja sytuacją życiową mieszkam od kilku lat w DPS. I właśnie tam bez jakichkolwiek tłumaczeń dyrektor wraz z policjantem odebrali mi prawo jazdy. Proszę mi napisać czy powyższe zaburzenie może być podstawą do pozbawienia mnie uprawnień w świetle faktu że po wypadku jednak zrobiłem te prawo jazdy, posiadałem je ponad 20 lat, mój stan zdrowia nie uległ żadnemu pogorszeniu. Gdzie mogę i jak szukać pomocy aby odzyskać zabrane mi niesłusznie uprawnienia. Z poważaniem. Kierowca

W przypadku wieloletniego posiadania ważnego prawa jazdy decyzję o cofnięciu uprawnień podejmuje zazwyczaj starosta jednostki terytorialnej właściwej dla organu wydającego uprawnienia. Niemniej następuje ono po wcześniejszym skierowaniu danej osoby na badania psychotechniczne i dopiero na tej podstawie podejmuje się decyzję o cofnięciu uprawnień. Trudno mi wskazać podstawę prawną do odebrania prawa jazdy w Pana przypadku.