Drżenie rąk a kurs na prawo jazdy

Witam mam pytanie Od dziecka trzęsły mi się ręce, gdy się denerwowałem drgania nasilały się Również w nogach. Za parę dni zaczynam kurs na prawo jazdy i boję się że przez to nie będę potrafił prowadzić auta.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinien Pan zostać rzetelnie zbadany przez lekarza orzekającego o braku przeciwwskazań do posiadania prawa jazdy (niezbędne badanie przed zgłoszeniem się na egzamin na prawo jazdy) - by wykluczyć poważne przyczyny, tj. zaburzenia neurologiczne, które mogłyby zagrażać nie tylko Panu, ale także innym uczestnikom w ruchu drogowym.
Tymczasem powinien Pan rozpocząć kurs i zobaczyć w praktyce, czy występują drżenia i czy są one na tyle nasilone, że nie jest Pan w stanie uczestniczyć w naukach na prawo jazdy.

Dzień Dobry Panu,

Proponowałabym Panu wprowadzenie aktywności fizycznej, relaksacyjnej, oddechowej przed zajęciami.

Życzę Panu radości z kursu jazdy,
Irena Mielnik-Madej