Czy może być spowodowany ten ból?
Witam, od 3 tyg mam bole brzucha - zaczęło się bólem z prawej strony w okolicy pępka - bol był kłujący i bolało bardziej przy kaszlu/śmianiu, poszłam do lekarza i wykluczył wyrostek. Następnie bol się zaczął przemieszczać - a właściwie pobolewanie, ponieważ nie jest to silny, stały bol - czasami trwa 2h a czasami tylko kilka minut. Boli w podbrzuszu, ledzwia/nerki, okolice pepka. Od 2 lat mam nawracające zapalenia pęcherza, w jednym z posiewów wyszła bakteria e.coli, ale pomimo antybiotyków - brałam ok 5 w przeciągu 2 lat ale ciagle nawraca. Lekarz podczas badania USG zauważył swiecenie - zlogi w nerkach ok. 4mm. Od ok. tygodnia mam nudności, pojawiły się również 2 razy wymioty i dzisiaj biegunka. Boli mnie żołądek i nadal brzuch z prawej strony. Czy to na pewno bol spowodowany schodzeniem piasku?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Objawy, które Pani opisała na pewno mogą powodować pewien niepokój i obawy. Istotnym krokiem byłoby przeprowadzenie dokładnej diagnostyki w celu wyeliminowania poważniejszych schorzeń.
Istnieje przypuszczenie, że źródłem takich dolegliwości bólowych mogą być obecne złogi w nerkach. Świadczyć o tym mogłyby bóle w okolicach lędźwiowej kręgosłupa. Jednakże naprzemienny ból w podbrzuszu mógłby wskazywać na stany zapalne pęcherza moczowego. Prawidłowo, że było podjęte leczenie infekcji dróg moczowych.
Do rozwoju złogów w nerkach dochodzi zazwyczaj w obrębie kielichów nerkowych. Kamienie nerkowe usuwaną są zazwyczaj wraz z moczem. W takim wypadku zalecane jest picie dużej ilości wody oraz ziół moczopędnych, jak pokrzywa, czy skrzyp polny.
Należałoby również rozszerzyć diagnostykę o niektóre badania, aby móc wykluczyć inne przypadłości, jako przyczynę dolegliwości bólowych. Warto wykonać USG jamy brzusznej, próby nerkowe oraz wątrobowe w surowicy krwi wraz z CRP.
Ze względu na odległość trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia. Proponujemy, więc konsultację z lekarzem nefrologiem, który po analizie wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/ziola-moczopedne
https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa
https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob