Czy może być to coś poważniejszego niż efekt infekcji górnych dróg oddechowych?

Witam. Podczas infekcji gardła wyskoczyła mi kulka pod żuchwą. Lekarz stwierdził, iż na pewno jest to powiększony węzeł chłonny. Jednakże jestem już dwa dni po zakończeniu antybiotykoterapii, zapalanie gardła ładnie zeszło natomiast wspomniana wyżej kulka ciągle jest i sie nie pomniejszyła. Czy może być to coś poważniejszego niż efekt infekcji górnych dróg oddechowych? Serdecznie dziękuje za odpowiedź

Wezły chłonne to nasi obrońcy przed rozprzestrzenianiem się infekacji na cały organiz to właśnie one bronią nas przed sepsą i śmiercią. Po kazdej infekcji mogą być powiekszone przez kilka tygodni. jeżeli będą macalne przez miesiąc od infekcji to proszę zrobić USG układu chłonnego szyi.