Czy może być to insulinooporność?

Dzień dobry, robię regularnie badanie analizy składu ciała, ponieważ ćwiczę i zdrowo się odżywiam. Wyniki wskazują, że od lutego regularnie 'gubię' mięśnie i przybieram tkankę tłuszczową. Waga pozostaje w normie. Jestem pod kontrolą dietetyka od 2 lat. Zalecono mi badanie pod kontem insulinooporności, wynik krzywych po podaniu glukozy 75g. Glukoza na czczo 85,8 mg/dl Po 1h 86,0 mg/dl po 2h 92,8 mg/dl Insulina na czczo 5,3 uU/ml po 1h 46,0 uU/ml Po 2h 22,5 uU/ml Czy może być to insulinooporność?

Lek. Tomasz Budlewski

teoretycznie może. proponuję udac siędo lekarza diabetolooga.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Faktycznie problem z gospodarką węglowodanową może występować, jednak w celu stwierdzenia insulinooporności, najlepiej udać się do lekarza z kompletem wyników, nie tylko krzywą cukrowo - insulinową. Pozwoli to spojrzeć na Pani organizm całościowo. Jeżeli stwierdzi on, że ma Pani insulinooporność ważne będzie wprowadzenie dostosowanej diety. Jeżeli chodzi o proporcję masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej znaczenie ma także rodzaj wykonywanych przez Panią ćwiczeń. Tutaj zachęcam do kontaktu z trenerem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Cukrzyca chorobą cywilizacyjną
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/cukrzyca-choroba-cywilizacyjna.html?c=9