Czy może to być ciąża?

mam pytanie... Biorę tabletki atywia daily już przez rok, w sierpniu zapomniałam jednej tabletki, potem w następnym tygodniu był stosunek (wg kalendarzyka, gdybym nie brała tabletek to pokazuje, że dni płodne). Pod koniec sierpnia dostałam można powiedzieć, że 3 dniowy okres, bardzo ale to bardzo bolal mnie brzuch, nie mogłam kompletnie nic zrobić. Po,, okresie " był spokój. Za 2-3 dni dostałam delikatnego plamienia, dosłownie kropelka, potem dzień przerwy i znowu to samo. Potem w od soboty 4.09 strasznie mnie bolal brzuch i cały czas niedobrze, a to rano, a to pod wieczór się nasilało. Tak trwa do teraz. Myślę że nie jest to wina tabletek, ponieważ organizm już się do nich przyzwyczaił. Jak myślicie, czy może być to ciąża, robić test ? Czy może to mieć inne podłoże. Ginekologa mam dopiero w październiku :-/

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę poszukać ginekologa, który przyjmie Panią wcześniej niż w październiku.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być związane zarówno z ciążą, jak i ze schorzeniami ginekologicznymi, takimi jak: torbiele jajników czy mięśniaki macicy.

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej zwiększa ryzyko zajścia w ciążę, zwłaszcza jeśli nie postąpiła Pani zgodnie z zalecaniami producenta, który w swojej ulotce informuje, jak postępować w takich sytuacjach. Bardzo często zalecenia te mówią o dodatkowym zabezpieczeniu (np. w postaci prezerwatywy) przez kolejny tydzień po pominięciu pigułki.

Jeśli Pani tak nie postąpiła, to istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Proszę więc wykonać test ciążowy i jeśli wyjdzie on pozytywny zaprzestać stosowania tabletek antykoncepcyjnych i udać się do ginekologa. Jeśli test da wynik negatywny, a plamienia będą nadal się pojawiały, proszę skonsultować ten stan ze specjalistą.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.