Czy możliwa jest bezpłodność u młodego mężczyzny?

Chlopak ma 24 lata jestem nieco mlodsza ,mamy warunki i chcemy dziecka,wspolzyjemy 3 razy w tygodniu od 2 lat nie zabezpieczajac sie . Chlopak mial świnke w wieku 15 lat wyladowal w szpitalu ,czy mogl poniesc urazy nieplodnosci ?????? Mam sluz w dni plodne wiec ja jestem raczej plodna ,chyba.. Juz nie wiem bardzo sie martwie ,ze teraz nie ma nic a nie wyobrazqn sobie zyc w malzenstwie i nie moc miec dziecka

Witam,
Poza aspektem zdrowia fizycznego,istnieją jeszcze czynniki psychiczne niepłodności,czy trudności w zapłodnieniu ,wynikające z różnorakich lęków.Polecam więc także spotkanie z seksuologiem lub psychoterapeutą.

Witam,
W przypadku par w których pojawia się problem niepłodności - dotyczy on zarówno kobiety jak i mężczyzny choć to jedno z nich faktycznie może zdrowotnie potrzebować leczenia.
Sytuacja którą Pani opisała nie wskazuje jednoznacznie na problem ze strony mężczyzny. Jeśli jednak podejrzewacie Państwo taką przyczynę, należy zacząć diagnostykę od badania nasienia. Zbyt wiele czynników wpływa na płodność w parze, by bez konkretnych wyników, przeprowadzonej diagnostyki podjąć jakieś kroki. To co na dzień dzisiejszy możecie Państwo zrobić, to przede wszystkim wspierać się wzajemnie w tej sytuacji oraz rozpocząć diagnostykę, która rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek