Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest bezpłodność u młodego mężczyzny?

Chlopak ma 24 lata jestem nieco mlodsza ,mamy warunki i chcemy dziecka,wspolzyjemy 3 razy w tygodniu od 2 lat nie zabezpieczajac sie . Chlopak mial świnke w wieku 15 lat wyladowal w szpitalu ,czy mogl poniesc urazy nieplodnosci ?????? Mam sluz w dni plodne wiec ja jestem raczej plodna ,chyba.. Juz nie wiem bardzo sie martwie ,ze teraz nie ma nic a nie wyobrazqn sobie zyc w malzenstwie i nie moc miec dziecka
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Poza aspektem zdrowia fizycznego,istnieją jeszcze czynniki psychiczne niepłodności,czy trudności w zapłodnieniu ,wynikające z różnorakich lęków.Polecam więc także spotkanie z seksuologiem lub psychoterapeutą.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam,
W przypadku par w których pojawia się problem niepłodności - dotyczy on zarówno kobiety jak i mężczyzny choć to jedno z nich faktycznie może zdrowotnie potrzebować leczenia.
Sytuacja którą Pani opisała nie wskazuje jednoznacznie na problem ze strony mężczyzny. Jeśli jednak podejrzewacie Państwo taką przyczynę, należy zacząć diagnostykę od badania nasienia. Zbyt wiele czynników wpływa na płodność w parze, by bez konkretnych wyników, przeprowadzonej diagnostyki podjąć jakieś kroki. To co na dzień dzisiejszy możecie Państwo zrobić, to przede wszystkim wspierać się wzajemnie w tej sytuacji oraz rozpocząć diagnostykę, która rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy