Kiedy płodność partnera się poprawi?

Dzień dobry. Od pół roku bezskutecznie staramy się o dziecko. Ja mam regularne cykle, owulacyjne, wszystko jak w przysłowiowym zegarku. Niedawno zdałam sobie sprawę z tego, że może problem leży u partnera. Codziennie brał kąpiele, w gorącej wodzie, siedząc w wannie nawet do 20 minut. Wiem, że to mogło obniżać płodność. Od 2 tygodni już tego nie robi. Czy ewentualnie jeśli to było przyczyną to po jakim czasie jego płodność wróci? Dodam, że prowadzimy oboje zdrowy tryb życia. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

na słabą płodność u mężczyzn może wpływać wiele czynników. Należy tutaj między innymi palenie papierosów, częste picie alkoholu, oddziaływanie fal elektromagnetycznych, narażenie jąder na przegrzanie (np. w przypadku gorących kąpieli), czy też szeroko pojęta chemia zawarta w jedzeniu.

Jeżeli starają się Państwo o dziecko bardzo długo (ponad rok) i dalej nie wychodzi, to czas pomyśleć o wizycie w klinice niepłodności. Specjaliści zbadają Pani układ rozrodczy, jak również jakość nasienia partnera. W przypadku gdyby wyszły jakieś nieprawidłowości, można zastosować terapię hormonalną u Pani, a u partnera przyjmowanie odpowiednich suplementów, które wzmacniają plemniki.

Więcej informacji o niepłodności znajdzie Pani w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/problem-nieplodnosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty