Co myśleć o moim wyniku?

Witam . Wynik TSG 1,304 Co oznacza? Mam 27 lat. Od 3 lat staram się o dzidziusia...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

normy dla TSH są stosunkowo szerokie i teoretycznie Pani wynik się mieści w ich granicach. Natomiast warto dla pewności wykonać pełen pakiet badań tarczycowych i koniecznie skonsultować wyniki z endokrynologiem – nie sposób interpretować samego hormonu TSH w oderwaniu od reszty badań. Istotne jest także, czy ma Pani jakieś objawy sugerujące zaburzenia pracy tarczycy. Tutaj odnajdzie Pani cenne wskazówki, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chorob-tarczycy.

Jeśli bezskutecznie starają się Państwo o dziecko od 3 lat, to warto skonsultować się ze specjalistą z poradni leczenia niepłodności. Istnieje szereg badań, które warto wykonać w takiej sytuacji – dotyczy to zarówno Pani, jak i partnera. Przyjmuje się, że w przypadku młodej, zdrowej pary diagnostykę w celu wykrycia przyczyny niepłodności rozpoczyna się po 1-1,5 roku starań o ciążę. O tych badaniach przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-nieplodnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.