Czy możliwa jest ciąża, skoro nie mam okresu?

W czwartek przyjęłam ostatnia tabletkę. Jestem właśnie w 3. dniu 7-dniowej przerwy a okresu dalej nie dostałam. Czy istnieje możliwość, że mogę dostać go np. w 6. dzień przerwy, czy musi on przyjść od 2. do 4. dnia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Podczas 7-dniowej przerwy działanie antykoncepcyjne tabletek jest zachowane.
Krwawienie z odstawienia powinno się pojawić po 2-4 dniach od odstawienia tabletek. Może pojawić się jednak później. W takim przypadku przed kolejnym opakowaniem leku konieczne jest wykluczenie ciąży.
Pozdrawiam