Czy możliwa jest ciąża u 23-latki?

Czy mogę być w ciąży mój okres trwa 6 dni 24.01 miałam później 17.02 później 14.03 później 13.04 a później 13.05 ....... 13.05 współżyłam z partnerem a to był pierwszy dzień miesiączki i on doszedł we mnie czy mogła bym być w ciąży?
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

teoretycznie w tracie miesiączki do zapłodnienia nie powinno dojść, niemniej jednak nie można mieć 100% pewności. Dlatego pozostaje czekać do następnego okresu i obserwować organizm. Jeśli miesiączka pojawi się w spodziewanym terminie, to ciążę będzie można wykluczyć. Jeśli natomiast nie, to na początek należy wykonać test ciążowy. W sytuacji gdy będzie on dodatni, to trzeba będzie oznaczyć poziom b-HCG w laboratorium. Jeśli okaże się negatywny, to można będzie odczekać jeszcze kilka dni. Możliwe, że pojawi się w tym czasie. Jeśli nie, to wówczas także można rozważyć wizytę u ginekologa, aby sprawdzić, jaka jest przyczyna braku miesiączki.

Zachęcamy zatem do obserwowania organizmu oraz ewentualnego podjęcia dalszych działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.