Czy możliwa jest nerwica u 21-latka?

Witam, Mam 22 lata. Od 16 roku życia uprawiam wiele sportów, skończyłem liceum obecnie pracuję w biurze. Kiedy skończyłem 18 lat zacząłem często imprezować w weekendy na początku delikatnie, obecnie potrafię iść na imprezę w piątek i sobotę. Od momentu kiedy zobaczyłem jak mój ojciec alkoholik dostał ataku padaczki alkoholowej, po pierwszej imprezie od tego zdarzenia zacząłem również się tego obawiać. Problem się powiększa bo na początku podczas trzeźwienia czułem tylko lęki, drżenie rąk itp ale ostatnio dostałem ataku paniki i czułem jakby głowa odchylała mi się do tyłu (typowe dla padaczki alkoholowej). Teraz nie wiem czy iść do psychiatry czy do neurologa ? To był obiaw padaczki alkoholowej czy nerwica lękowa? Wspomnę tylko, że jeśli wypiję tylko np. 4 piwa lub 200ml wódki raz w tygodniu również mam takie obiawy Proszę o szybką pomoc !!

Witam,

wskazana jest konsultacja neurologiczna, szczegółowa diagnostyka oraz konsultacja psychiatryczna i równolegle leczenie zaburzeń lękowych metodę psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
padaczka alkoholowa jest powikłaniem zespołu odstawiennego, występuje najczęściej po przerwaniu ciągu alkoholowego. W Pana przypadku zapewne jest to reakcja lękowa po sytuacji z ojcem. Zachęcam aby ograniczył Pan spożywanie alkoholu podczas imprez i skorzystał ze wsparcia psychologa aby omówić swoje trudności i ustalić czy występują u Pana objawy uzależnienia od alkoholu lub objawy zaburzeń nerwicowych. Konsultacje u psychiatry czy neurologa nie są jeszcze potrzebne.
Powodzenia!

Witam Pana
Padaczka alkoholowa nie jest chorobą dziedziczoną,
ale może wystąpić u każdego, kto nadużywa alkoholu.
Na podstawie Pana opisu trudno stwierdzić, czy wystąpiła
u Pana padaczka alkoholowa, czy też opisane objawy
są wynikiem zaburzeń lękowych z atakami paniki.
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym i atakom paniki.
Natomiast alkohol potęguje lęk i pozostałe objawy .
„Ucieczka w alkohol” działa tylko tymczasowo,
gdyż napady lękowe „leczone” alkoholem przybierają na sile.
Zwykle w takich chwilach znów sięgamy po alkohol,
a lęki i inne objawy wciąż narastają itd.
W ten sposób oprócz zaburzeń lękowych rozwija się
uzależnienie od alkoholu.
Aby Panu pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się
różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana
życia oraz uczuciom i emocjom, które nadal im towarzyszą
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami
oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Przy odstawieniu alkoholu również doskonale
sprawdza się psychoterapia, która rozpoznaje źródła
psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii lepszego
radzenia sobie ze stresem oraz pomaga wyeliminować
niepożądane objawy po odstawieniu alkoholu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl