Czy możliwa jest u mnie teraz ciąża?

Witam, moje cykle to około 28-31 dni. Cykl zaczął się 13 maja, 4 dc uprawiałam seks z prezerwatywą, 17 i 19 dc również z prezerwatywą ale bez kończenia we mnie. Dziś 21 dc i od kilku dni czuję bóle podbrzusza podobne do tych przed okresem i lekko podwyższoną temp. W poprzednim cyklu miałam grzybicę pochwy, po lekach objawy minęły. Co się może dziać że tak mnie teraz boli? Czy ciąża jest możliwa?
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie informacji, które Pani podała, ciąża wydaje się mało prawdopodobna. Podczas stosunku z użyciem prezerwatywy nie doszło do wytrysku we wnętrzu pochwy, co zmniejsza ryzyko zapłodnienia. Niemniej jednak nie ma 100% gwarancji, że prezerwatywa zapewniła pełną ochronę, ponieważ zawsze istnieje minimalne ryzyko jej uszkodzenia lub pęknięcia.

Bóle podbrzusza i lekko podwyższona temperatura mogą być związane z różnymi czynnikami, najprawdopodobniej z cyklem miesiączkowym. Wiele kobiet doświadcza dyskomfortu podbrzusza przed okresem. Temperatura ciała również może się nieco podnosić w czasie owulacji. Jednakże, te objawy mogą mieć również inne przyczyny, takie jak infekcje lub stany zapalne. Jeśli bóle są silne, utrzymują się przez dłuższy czas lub ma Pani jakiekolwiek obawy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest monitorowanie długości swojego cyklu miesiączkowego, jeżeli miesiączka będzie się spóźniać, może Pani wykonać test ciążowy.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.