Czy możliwe jest, aby badanie USG u ginekologa nie pokazało tego, co pokazało TK brzucha i miednicy?

Proszę o wyjaśnienie czy możliwe jest aby badanie USG u ginekologa nie pokazało tego co pokazało TK brzucha i miednicy? Chodzi o mamę (60 lat), u której zdiagnozowano czerniaka oka. Dostała polecenie onkologa aby zbadać się ginekologicznie. Ponieważ w naszej poradni rodzinnej nie jest wymagane skierowanie mama udała się bez niego. Ginekolog USG wykonał i stwierdził, że wszystko jest dobrze i mama nie ma się czym martwić. Nie dostaliśmy żadnego opisu z tego badania. Później dostaliśmy opis z TK gdzie napisano: "W rzucie lewych przydatków płynowa płynowa struktura o wym. 19x21mm i gęstej zawartości - wskazana konsultacja ginekologiczna. Zaznaczę, że odstęp między badaniem USG a TK wynosił max 2 tygodnie. Czy lekarz ginekolog powinien wydać pacjentowi opis z badania USG? Co powinniśmy teraz zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

powinien wydać wynik badania a należy teraz ponownie udać się do ginekologa. możliwe jest ze nie była widoczna w usg powyżej opisana zmiana