Czy możliwe jest kupienie samego paracetamolu?

Czy możliwe jest kupienie samego paracetamolu zamiast reklamowanych środków zawierających ten składnik typu apap?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Paracetamol to jedyna substancja lecznicza w leku apap. Jest to de facto sam paracetamol. Są także leki innych producentów. Proszę skonsultować się z farmaceutą.

Niestety stosowane są równolegle nazwy chemiczne, nazwy międzynarodowe i nazwy firmowe, stwarza to chaos i możliwość pomyłek.
Apap to paracetamol plus subtancje tabletkowe, związkiem farmakologicznie aktywnym jest paracetamol.
Paracetamol nie jest substancja niewinną, jak wynikałoby z reklam. Ma spory potencjał hepatotoksyczny, zwłaszcza w większych dawkach lub w połączeniu z alkoholem!
Pozdrawiam. JW