Czy możliwe jest na tym etapie ciąży, aby jej wiek był nadal źle wyliczony?

Dzień dobry, Jestem obecnie w 20 tygodniu ciąży i od zawsze miałam bardzo niereguralne cykle - i tu moje pytanie - czy możliwe jest na tym etapie ciąży aby wiek ciąży był nadal źle wyliczony pomimo wielu badań USG? Jeśli tak to o ile dni/tygodni mogła nastąpić pomyłka?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy nieregularnych cyklach wiek ciąży określa sie w czasie pierwszego usg i ten termin porodu jest brany pod uwagę.