Czy możliwe jest przeniesienie wirusa HIV w takiej sytuacji?

Witam. Pracuje w budce z lodami. Noszę rękawiczki. Dzisiaj przyszedł klient ,który miał cały palec we krwi. Oczywiście miał na mim plaster ,lecz krew była bardzo widoczna. Czy istnieje ryzyko zarażenia się HIV ,gdy umyłam tę rękawiczkę i przy jej myciu trochę wody z rękawiczki odbiło mi się na kącik ust na których mam świeżą rane? Oczywiście potem jak ściągnęłam rękawiczki odtazu przetarłam usta husteczką nawilżającą .
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Ryzyko jest praktycznie żadne. Sugeruję zmianę rękawiczek po obsłużeniu danego klienta. Produkty higieniczne/barierowe jednorazowego użytku należy wyrzucać, a nie myć.