Czy możliwe jest stosowanie innych leków?

Witam, uprzejmie proszę o informację czy można przyjmować jednocześnie Wenlafaksyne i Fluoksetyne? Moja diagnoza to zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane oraz kompulsywne objadanie, przyjmuję wenlafaksynę w dawce 225mg, przejście na fluoksetyne 20mg nie przyniosło efektów. Czy możliwe jest stosowanie innych leków regulujących objadanie? Moje pytanie spowodowane jest potrzebą uporządkowania własnej wiedzy o przyjmowanych lekach. (kobieta 26lat)

Witam! Równoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu serotoninergicznego., co może stanowić nawet zagrożenie dla życia. W pojedynczych przypadkach lekarze z odpowiednim doświadczeniem czasem podejmują ryzyko, przy dokładnym monitorowaniu i dobrej współpracy z osobą leczoną. Pozdrawiam W. Łuczkowski.