Czy możliwe jest szybkie pojawienie się polipa?

W grudniu 2017 byłam u ginekologa Wszytsko Ok cytologia Ok , dziś 24 kwietnia 2018 wybrałam się do innego ginekologa na kontrole i stwierdzono u mnie polipa endometrainlego dodam ze jestem w 14 dniu cyklu lekarz od razu wyszedł z propozycja usunięcia polipa . I tu nasuwa się pytanie czy to możliwe ze polip powstał w 4 miesiące ? I czy to możliwe ze Lekarz w grudniu go nie zauważył ?

Lek. Michał Lenard

Możliwe jest zarówno to, że polip powstał w takim czasie, jak i to, że lekarz nie zauważył go podczas badania w grudniu. Tak, czy inaczej należy zastosować się do zaleceń ginekologa. Pozdrawiam!