Czy możliwe jest występowanie głodu, gdy pokarm się jeszcze trawi?

Czy możliwe jest występowanie głodu gdy pokarm się jeszcze trawi ? Czy uczucie tto wystepuje juz po strawieniu i przyswojeniu pokarmu ?

Odczucie głodu nie jest związane tylko z obecnością pokarmu w przewodzie pokarmowym, wpływają też na nie czynniki hormonalne, psychologiczne i inne.

Istnieją dwa rodzaje głodu: fizyczny i psychologiczny.

Głód fizyczny powinien zniknąć 20 minut po spożyciu posiłku.

Natomiast głód psychologiczny jest zależny od wielu czynników, np. od nawyków żywieniowych, stresu, depresji.

Trudno jest więc odpowiedzieć na Pana pytanie, ponieważ jest to sprawa indywidualna. Uczucie głodu może zależeć nawet od pory dnia.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/