Uczucie głodu po zjedzeniu śniadania

Witam. Rano po śniadaniu robię się bardzo szybko głodna, co godzinę mogę coś jeść. Śniadanie jem ok.8-9. Tak aż do obiadu. Po czym po obiedzie następuje spokój. Powtarza się to wieczorem od godziny 19 do 24. A gdy nie zjem czegoś przed pójściem spać, to bardzo często głód budzi mnie w nocy 3-4. Jest to taki ścisk w żołądku. Staram się jeść kaloryczne rzeczy aby szybko nie sięgać po jedzenie. Cz to objaw jakiejś choroby ?

Proszę zadbać, aby Pani posiłki były bogate w węglowodany złożone (razowe pieczywo, płatki zbożowe - żytnie lub owsiane, kasze itd.). Te produkty powinny utrzymać uczucie sytości na dłużej.
Jeśli uczuciu głodu nie towarzyszy ból, to nie powinna się Pani martwić - najpewniej jest to źle zbilansowana dieta. Na wszelki wypadek proszę przez kilka dni notować to co Pani je wraz z objawami. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzała sugeruję udanie się do lekarza lub dietetyka.
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea