Spożywanie owoców i pestek podczas odchudzania

czy można jeść owoce wieczorem przy odchudzaniu np jabłka .i czy jak jestem głodny czasami (bo dieta 5 posiłkowa wystarcza) nie zawsze z nudów raczej to można jeść pestki z dyni i słonecznika orzechy

Witam Pana,

Nie polecam zjadać owoców w drugiej połowie dnia podczas odchudzania ponieważ owoce zawierają dużo cukrów prostych, które pod koniec dnia kiedy nasza przemiana materii zwolni i spada zdolność insulinowa mogą odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo niestrawione owoce będą w nocy fermentować w naszych jelitach.
Pestki dyni, słonecznika i orzechy to bardzo dobra przekąska ale staramy się je zjadać w ramach 5 posiłków np do drugiego śniadania.
Pisze Pan, że jest głodny a to już zły znak. Na diecie nie może Pan odczuwać głodu. Jadłospis powinien być tak dobrany aby dostarczać wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach i musi pokrywać pana bierna przemianę materii.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk