Jak przytyć na diecie wegetariańskiej?

Witam... Mam pytanie. Bo jestem wegetarianką a chce zdrowo przytyc. I nie wiem za bardzo jak to zrobic skoro nie jem miesa. :) prosze o pomoc :( i czekam na odpowiedz :))

Trzeba jeść więcej kalorii niż organizm wydatkuje. Najlepiej oczywiście zwiększyć spożycie zdrowych produktów (soczewica, ciecierzyca, kasze, ryż brązowy, orzechy, nasiona takie jak pestki dyni, słonecznika).

Witam,

należy podnieść dobową wartość energetyczną diety. Zaleca się spożywanie pełnowartościowych posiłków, które można wzbogacać orzechami, bakaliami, nasionami słonecznika, pestkami dyni itp. Do potraw można dodawać surowe oleje ( np. oliwę z oliwek, olej z czarnuszki, olej rydzowy itp.). Warto spożywać rośliny strączkowe np. groch, fasolę, soczewicę.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/