Jak dostarczyć organizmowi białko na diecie wegetariańskiej?

Witam. jesli nie jem ryb, miesa, kurczakow - czy wystarczy dostarczenie bialka przez twarozek, jajka , kotlety sojowe ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Oczywiście istnieje możliwość dostarczenia odpowiedniej ilości białka spożywając wymienione produkty. W razie wątpliwości proszę udać się do dietetyka.

Można do menu wprowadzić np. zupę z soczewicą, sałatkę z ciecierzycą.. wszystkie nasiona roślin strączkowych to bogate białko, do tego orzechy, sezam, migdały, jednak szkoda, że wyłączyła pani ryby.

Witam,
dieta bezmięsna również może być bardzo dobrze zbilansowaną dietą. Tym bardziej, że spożywa Pani produkty mleczne i jaja. Zachęcam do włączenia do diety innych roślin strączkowych poza soją: ciecierzycę, fasolę, soczewicę. W diecie wegetariańskiej nie powinno zabraknąć orzechów, migdałów, nasion (słonecznika, sezamu, dyni), kasz, Więcej informacji znajdzie Pani w moim artykule http://dietanacodzien.com/articles/dieta_wegetarianska_blaski_cienie.html

Witam. Źródłem białka dla wegetarian są: produkty nabiałowe, jajka, suche nasiona roślin strączkowych. warto korzystać z tych wszystkich grup i komponować różnorodne posiłki, np. nie tylko soja, kotlety sojowe, pasztet sojowy, tofu. Białko zawiera też soczewica, ciecierzyca, groch, fasolki....