Budowa mięśni u wegetarianina

Witam, mam 19 lat, wzrost około 188 cm, ważę 70-74 kg, jestem chłopakiem. Ćwiczę od roku a efektów aż takich nie widać ,i mój problem jest taki : że jestem wegetarianinem i nie wiem z czego budować mięśnie,a same ćwiczenia dużo nie dadzą bez stosowania odpowiedniej żywności. Czy mam zwrócić się z prośbą do lekarza o dietę? Czy wystarczy dobre żywienie? Czy mógłby ktoś mniej więcej rozpisać, co, kiedy i jak mam jeść? Z góry dziękuje :D i pozdrawiam

Mięśnie zbudowane są z białek, a przy intensywnych ćwiczeniach niestety spalane w pierwszej kolejności, trzeba zatem dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka na budowanie masy mięśniowej. Po ćwiczeniach dobrze zjeść rybę lub potrawę z nasion roślin strączkowych jak fasola, ciecierzyca, groch, soczewica. Przed ćwiczeniami tłuszcze i węglowodany. Rezygnując z mięsa nie wystarczy jeść same warzywa.

Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska nie powinna przeszkadzać w budowie masy mięśniowej. Białko można spokojnie czerpać z roślin, zwłaszcza strączkowych (groch, soczewica, fasola, soja, ciecierzyca).

Radzę zwrócić się o pomoc w ułożeniu diety do dietetyka, ponieważ bez głębszej wiedzy żywieniowej może być Panu trudno zbilansować sobie wegetariańską dietę dla sportowca samemu.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl