Spożywanie owoców podczas odchudzania

Witam mam 22 lata wazne 76 kg i mam 170 cm wzrostu od ponad roku starsznie przytylam wczesniej wazylam 50 kg i nie mialam brzuszka a teraz mam brzuszek i chcialabym sie go pozbyc.Chodzilam przez 3 miesiace na zajecia fitness ale zero rezultatu.Miałam przez ten czas ciągły stres i jezeli to bylo przyczyna wagi to co teraz?dieta czy cos jeszcze> Od dzis zaczynam diete pieczywo ciemne , ryby , wode,zero cukru,warzywa , owoce i mam nadzieje ze bedzie rezultat. I czy owoce kazdego rodzaju mozna jesc

Witam,
owoce są źródłem cukru więc nie polecam ich włączać do diety.
Dieta plus aktywność sportowa mogą pomóc stosowane łącznie,
Oprócz tego proponowałabym wykonac podstawowe badania laboratoryjne + TSH.

Dzień dobry! Owoce na diecie redukcyjnej są dozwolone, jednak w ograniczonych ilościach. 1-2 porcje owoców dziennie powinny wystarczyć. Owoce o najniższej wartości energetycznej (poniżej 40 kcal/ 100 g):arbuzy, grejpfruty, maliny, porzeczki, poziomki, truskawki. Owoce o wyższej wartości energetycznej (powyżej 60 kcal/100 g): banany, winogrona, wiśnie. Najlepiej spożywać surowe owoce, ponieważ owoce suszone i w syropach są bardziej kaloryczne. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Długotrwały stres mógł być przyczyną Pani problemów z masą ciała.

Jeżeli pojawił się "brzuszek", eliminacja słodyczy jest bardzo dobrym posunięciem. Niestety nie tylko słodycze sprzyjają otyłości brzusznej. Proszę zwracać uwagę na skład kupowanych produktów spożywczych i nie spożywać tych, które zwierają np. syrop glukozowo-fruktozowy, syrop glukozowy, glukozę, utwardzony tłuszcz roślinny, tłuszcz roślinny i częściowo utwardzony tłuszcz roślinny. Związki te albo odkładają tkankę tłuszczową na wysokości pępka, albo utrudniają jej spalanie. W walce z otyłością brzuszną pomagają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA 3, które można wprowadzić do diety pod postacią ryb (ale niesmażonych!), orzechów, pestek dyni, migdałów, oleju lnianego lub... suplementacji. Z owoców, które pomagają w odchudzaniu, można wymienić świeży ananas czy grejpfruty. Proszę jednak pamiętać o sezonowości - owoce spożywane zimą mają mniejszą wartość odżywczą niż te spożywane latem.

Pozdrawiam
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl