Stosowanie suszonych owoców podczas diety

Witam. Od jakiegos czasu sie odchudzam i zastanawiam sie czy dobrze robie gdy: np jest godz 15:30 a ja juz jestem glodna i bardzo chce wytrzymac do godz 18 do kolacji i w tym momencie zajadam sie suszonymi owowcami.? Boje sie ze te owoce wcale tak dobrze nie wplywaja na moja diete.Obierzylam sobie cel i wytrwale do niego daze. Glodowka nic nie pomaga, szybciej sie poddaje a w tym trybie jaki sobie wybralam jest ok aby zastanawiam sie nad tym co moge zjesc pomiedzy i nie miec wyrzutow sumienia. Czy np jogurt naturalny jest dobrym pomyslem?

Pozdrawiam,

Marcelina Szulżycka
http://dietetyk-wroclaw.eu/

Z suszonymi owocami nie można przesadzać. Maksymalna jednorazowa dawka to ok. 50-60g (np. 6 suszonych moreli). Proszę pamiętać o tym, że suszone owoce są często konserwowane (związkami siarki, sorbinianem potasu czy też cukrem). Dlatego też dobrze jest sięgać po produkty EKO (bez względu na certyfikaty ZAWSZE trzeba czytać skład) lub samemu suszyć. Owoce konserwowane związkami siarki przed spożyciem należy opłukać.
Z jogurtem jako przekąską również należy uważać, ponieważ wiele jogurtów słodzonych jest syropem glukozowo-fruktozowym, od którego odkłada się tkanka tłuszczowa na wysokości pępka. Ponadto jogurt to białko zwierzęce, którego ilość w diecie redukującej jest ściśle określona (a szczególnie proporcja między białkiem roślinnym a zwierzęcym) i nie powinno się jej przekraczać (ilość białka jest dobierana indywidualnie).
Najlepszym rodzajem przekąsek są świeże warzywa.

Pozdrawiam
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl

Jeżeli bywa Pani głodna na swojej diecie, to znaczy,że jest ona źle zbilansowana. Prawidłowa dieta dostacza w odpowiedniej ilości i proporcjach potrzebne składniki (białko, węglowodany, tłuszcze, błonnik, witaminy, minerały) umożliwając jednoczesne chudnięcie i nieodczuwanie głodu. Odczuwanie głodu może wiązać się ze stratami masy mięśniowej. Trudno określić czy pomysł z jogurtem lub suszonymi owocami jest w tym momencie właściwy, gdyż to zależy ile składników dostarcza Pani w pozostałych pokarmach. Jadłospis powinien składać się z 4 lub 5 posiłków dziennie rozłożonych czasowo równomiernie w ciągu całego dnia. Ostatni posiłek może być o 20 00, pod warunkiem, że kładzie się Pani spać co najmniej 2 godziny później. Zaleca się jeść owoce najpóźniej w godzinach wczesnych popołudniowych. W diecie zbilansowanej przez dietetyka można wprowadzać owoce również w późniejszych godzinach. Dlatego zachęcam do skorzystania z usług dietetyka. Wtedy będzie zdrowo i efektywnie. Jeśli będzie Pani zainteresowana ułożeniem diety, to mam w swojej ofercie usługę on-line. Zapraszam do zapoznania się https://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/jadlospis-on-line/

Pozdrawiam

Suszone owoce powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach ze względu na wysoką wartość energetyczną. lepiej podjadać surowe warzywa bądź owoce.

dietetyk Patrycja Sankowska
diet-coaching.xaa.pl