Czy możliwe jest zakażenie H.Pylori po laparoskopii przepukliny?

Witam. W lutym tego roku przeszlam operacje przepukliny metoda laporoskopowa. Od kwietnia zaczely sie moje problemy z zoladkiem pomimo trzymanej diety przez 8 tygodni tak jak mi zalecono w szpitalu. Na kontroli w maju lekarz skierowal mnie na gastroskopie i mam helicobacterie. Czy to mozliwe ze sa to powiklania po operacji i czy mozliwe jest ze do zarazenia doszlo podczas operacji ?

Nie ma takiego powikłania po operacjach zwłaszcza tego typu. To całkiem niezależna sprawa. Prawdopodobnie to zakażenie już było wcześniej, a teraz się uaktywniło i dało dolegliwości.